Aktuality

Developer Crestyl koupil historický dům vedle pražské Kotvy

6.12.2017

Developer Crestyl minulý týden koupil v Praze rohový dům vedle obchodního domu Kotva, ve kterém má pobočku banka ČSOB. Historickou budovu plánuje rekonstruovat. Objekt prodala rakouská společnost VB Real Estate Leasing, cena se mohla pohybovat kolem půl miliardy korun.

více >

V Mošnově vyroste logistické centrum za miliardy korun

4.12.2017

Projekt nového multimodálního logistického centra ve strategické průmyslové zóně Ostrava - Mošnov rozvíjí společnost Consens Investments. Ta zastupuje zájmy firmy DB Schenker, dceřiné společnosti jedné z největších logistických firem světa Deutsche Bahn. Záměr prodat této firmě pozemky o rozloze 54 hektarů schválili nyní ostravští zastupitelé, hodnota investice se bude pohybovat v řádu miliard korun.

více >

Masarykovo nádraží, Waltrovka, nyní Juliska. Penta postaví nové byty

1.12.2017

Investiční skupina Penta provedla další akvizici. Plány na další výstavbu teď mají u fotbalového stadionu Juliska, na kterém hraje Dukla Praha. Se společností Pražská teplárenská se dohodla na odkupu zhruba 12 tisíc metrů čtverečních u ulice Pod Juliskou s tím, že tu v horizontu několika let plánuje rezidenční výstavbu.

více >

Vedle O2 areny vzniknou kanceláře za miliardu

29.11.2017

Na pozemcích, kde dosud stávalo povrchové parkoviště obsluhující O2 arenu, nově vzniká moderní administrativní centrum. Investorem je skupina Kaprain společně s Lighthouse Group. Projekt, který nabídne více než 30 tisíc metrů čtverečních, bude dle plánů připraven k užívání na jaře 2019.

více >

Palác Anděl mění majitele. Za 1,5 miliardy ho koupila LaSalle

24.11.2017

Investiční společnost LaSalle koupila prostřednictvím svého fondu LaSalle E-Regi Palác Anděl v Praze na Smíchově. V transakci s hodnotou 57,8 milionu eur (téměř 1,5 miliardy korun) byla prodávajícím společnost Aberdeen Asset Management Deutschland. Moderní administrativní budova má rozlohu 14 630 metrů čtverečních.

více >

Projekt HB Reavis na Vinohradské ulici má zelenou

21.11.2017

Dolní část pražské Vinohradské ulice se přiblížila svému oživení. Poslední překážka realizace administrativního komplexu developerské společnosti HB Reavis padla. Ministerstvo kultury České republiky totiž definitivně rozhodlo, že objekty bývalého ústředí plynárenské společnosti Transgas a přilehlých kancelářských budov ze 70. let minulého století nejsou kulturní památkou.

více >